Wypożyczalnie rowerów w Trójmieście 

Jedziesz do Trójmiasta? Zarezerwowałeś już nocleg w hotelu w Gdyni w centrum, spakowałeś walizkę i właśnie okazało się, że ekwipunek należący do całej Twojej rodziny jest za duży, abyś zdołał dorzucić do bagażnika jeszcze rowery? Nic straconego! Bez nich, też będziesz mógł pojeździć. 

 

Wypożyczalnie rowerów Gdynia 

W Gdyni jest kilka wypożyczalni rowerów, z których usług możesz skorzystać.  Największa i najlepiej zaopatrzoną z nich to Telebike. Wypożyczalnia rowerów w Gdyni cieszy się sporą popularnością wśród turystów, którzy uwielbiają aktywne zwiedzanie na dwóch kołach. 
Prócz jednośladów, wypożyczalnie rowerów w Gdyni oferują również wynajem przyczepek rowerowych, fotelików dziecięcych oraz skuterów i sakiewek rowerowych. 

Ile kosztuje wypożyczenie roweru w Trójmieście?

Przykładowo w Telebike można wypożyczyć rower za 45 zł na dzień, lub 250 zł na tydzień. Przyczepka rowerowa kosztuje 20 zł dziennie, lub 120 złotych tygodniowo, natomiast za fotelik należy zapłacić 10 złotych dziennie lub 60 zł tygodniowo. Sakwy kosztują najmniej, bo 5 zł dziennie lub 30 złotych tygodniowo.    

Telebike znajduje się przy ulicy ul. Druskiennickiej 30, niedaleko Małego Kacku i Kolibek. Po wypożyczeniu roweru z Telebike można od razu ruszyć na szlak i pojechać do Sopotu, do którego od Druskiennickiej dzieli nas zaledwie kilka kilometrów. 

Rowerem po Trójmieście — dlaczego warto?

Wypożyczenie rowerów w Gdyni daje możliwość zobaczenia Trójmiasta z innej perspektywy i pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy trzema głównymi aglomeracjami miejskimi w Trójmieście. Turyści mogą być pewni, że otrzymany przez nich rower będzie sprawny i po serwisie. Rowery, jakimi dysponuje Telebike to typowe trekkingowe jednoślady z trzema przerzutkami i bez koszyków. Rowery dziecięce są podobne — to standardowe rowery na niewielkich oponach (przeważnie 20 cali), dzięki czemu dzieci nie powinny mieć problemów z szybkim opanowaniem jazdy na wypożyczonych od Telebike rowerach. 

Wypożyczalnie rowerów Gdynia 

Wypożyczalnie rowerów Trójmiasto 

Inną wypożyczalnią w Gdyni jest:

  • Decathlon Rent,
  • Sportland,
  • Bryza Bikes,
  • MEVO.

Oferują one wynajem w podobnych cenach. 
Warto też wspomnieć o wypożyczalni z Gdanska ebike24, która dostarcza rower w wybrane miejsce i oferuje znacznie większy wybór jednośladów- nie ograniczając się wyłącznie do rowerów trekkingowych, ale również rowerów elektrycznych (prestiżowej marki Gazelle) oraz holenderskich. 

Szlaki rowerowe w Trójmieście

Zarówno w Gdyni, jak i w całym Trójmieście panują znakomite warunki do jazdy na rowerze. Warto więc sprawdzić ofertę lokalnych wypożyczalni. To tylko kilkadziesiąt złotych, a to uczucie, kiedy jedziesz na rowerze w słoneczne popołudnie, a morska bryza rozwiewa Ci włosy — jest bezcenne i zostanie w Twojej pamięci  na długie, długie lata. 

Jesteś ciekaw, jakie są najlepsze trasy rowerowe w Trójmieście?

Napisz do nas, a wyślemy Ci mapkę topowych szlaków na rower w Gdyni, Gdańsku i Sopocie!