Gdzie pojeździć na rowerze w Gdyni?

Zastanawiasz się gdzie pojeździć na rowerze w Gdyni? Nie myśl nad tym za długo! Lepiej wsiadaj na rower, a nogi same poprowadzą Cię na idealną i niezatłoczoną ścieżkę, którą będziesz mógł jeździć do aż do zmierzchu! 

gdzie jechac na rower w gdyni
trasy rowerowe w gdyni
gdzie na rower w gdyni

Wszystkim rowerowym zapaleńcom zalecamy jazdę trasą wzdłuż Morza Bałtyckiego. To najpopularniejsza i jednocześnie najlepsza trasa rowerowa w Gdyni. Jak sama nazwa wskazuje, trasa biegnie wzdłuż Zatoki Gdańskiej i liczy około 10 kilometrów. W średnim tempie można pokonać ten odcinek w niecałą godzinę. 
Trasa wiedze przez ścieżki rowerowe i drogi leśne, a ze względu na różnice w ukształtowaniu terenu miejscami należy popedałować trochę więcej i szybciej! Jeśli jedziecie na rower z dzieckiem- polecamy omijać tę dróżkę. 

Rodzinom z najmłodszymi adeptami sztuki rowerowej polecamy wybrać ścieżkę na Oksywie. To 6 - kilometrowy odcinek, który łączy gdyńskie Oksywie z Obłużem. Czas przejazdu drogą wyniesie mniej niż godzinę, a po drodze zwiedzać lokalne zabytki takie jak, chociażby Osada Rybacka, czy kościół św. Michała Archanioła. Nawierzchnia sprzyja powolnemu i lekkiemu pedałowaniu, a nawet pozwala na jazdę z przyczepką. Droga na Oksywie to typowa ścieżka rowerowa z odcinkiem drogi polnej

Fanom pięknych widoków zalecamy udać się na czerwony szlak wiodący przez Pustki Cisowskie. Trasa jest w większości leśna, w trakcie jazdy podziwia się Rezerwat Cisowa i ogród botaniczny w Maszewie. Przejazd trwa około godziny, a ścieżka ma długość blisko 8 kilometrów. Bacząc na warunki leśne i nawierzchnie, na Pustkach Cisowskich przyda się rower górski, najlepiej z amortyzatorami. 

 

Lubisz jazdę na jednośladzie?

A może jesteś ciekaw, gdzie jeszcze w Gdyni możesz aktywnie spędzić czas? Jeśli tak koniecznie sprawdź nasz najnowszy blogpost  o atrakcjach dla aktywnych w Gdyni!