psia plaza Trójmiasto

Wakacje z psem nad morzem

psie kapielisko gdynia

Wyjazd do Gdyni z psem

Gdzie pospacerować z psem w Gdyni? 

Wakacje z psem nad morzem! To dopiero pomysł! Raz go wypróbowaliśmy. Razem ze znajomymi, którzy mają dwa piękne  mini Yorki rasy Biewer zabraliśmy psiaki w podróż do Gdyni w specjalnych koszach przypiętych do kierownicy. I wiecie co? Psy poczuły wiatr we włosach, a raczej w sierści i wydawały się być zadowolone z podróży.

W koszach spędziły kilka godzin, nim trafiliśmy na miejsce. Po zaparkowaniu rowerów chcieliśmy wyprowadzić je gdzieś na spacer, aby zrekompensować im czas spędzony w niewygodnej pozycji na rowerze. Początkowo nie wiedzieliśmy, w którą stronę powinniśmy się udać, nim nie zapytaliśmy miejscowych, o to, gdzie iść z psami na spacer. 
Tutejsi powiedzieli nam, że najlepiej zabrać je na plaże. Początkowo, myśleliśmy, że to zabronione. Okazało się jednak, że w Gdyni jednak… wszystko jest możliwe! 

Psia plaża w Babich Dołach

Psia plaża w Babich Dołach

Psia plaża w Orłowie

Psia plaża w Orłowie

Idealne miejsca na spacery z psem w Gdyni

Psia plaża w Babich Dołach

Plaża w Babich Dołach znajduje się przy wejściu nr 4, w niedalekiej odległości od Osady Rybackiej. Wybieg dla psów zajmuje dokładnie 100-metrowy odcinek plaży, z którego można korzystać od maja do września. Jako ciekawostkę można dodać, że plaża na Babich Dołach, podobnie jak inne psie kąpieliska w Gdyni powstała w 2017 roku. Stało się to w odpowiedzi na prośby lokalnej ludności, ze w związku z dużym zainteresowaniem psimi kąpieliskami w Gdyni.  

Psia plaża w Orłowie

To zdecydowanie najlepsze miejsce w Gdyni, jakie można odwiedzić ze swoim psem. To także jedno z pierwszych miejsc w Gdyni, jakie zostało dedykowane wyłącznie dla psów i ich właścicieli. Psie kąpielisko w Orłowie powstało w 2012 roku. Aby w prosty sposób dostać się na psią plażę w Orłowie, należy kierować się w stronę Pomnika 2 Morskiego Pułku Strzelców, który znajduje się pomiędzy 18 a 19 wejściem na plaże. Z psiego kąpieliska jest blisko na Molo w Orłowie. Na plaży psy i ich właściciele mogą bez przeszkód czerpać przyjemność z nadmorskich spacerów i to przez cały rok, nie tylko od maja do września!