Słoneczny znowu na torach! Wraca połączenie kolejowe między Warszawą a Gdynią 

Lubisz aktywne podróże? To news dla Ciebie! Właśnie rusza połączenie z Warszawy do Trójmiasta. Dzięki niemu wszyscy rowerzyści ze stolicy będą mogli bez przeszkód spakować swoje rowery do pociągu i po 3 godzinach szosować w Gdyni, Gdańsku, czy Sopocie! Wspaniale, prawda?

 

Pociąg z Warszawy prosto nad morze

,,Słoneczny”, bo tak nazywa się linia sezonowego pociągu Kolei Warszawskich, zacznie kursować od 25 czerwca. Podróż ,,Słonecznym” to doskonała opcja dla singli oraz par, które lubią ,,podróże z charakterem” i nie zabierają ze sobą zbyt dużego bagażu. Z połączenia kolejowego mogą skorzystać także osoby, które zarezerwowały noclegi tuż przy plaży lub centrum Gdyni, Gdańska lub Sopotu. W takim wypadku mogą pozwolić sobie oni na urlop bez samochodu.

Podróż koleją a transport roweru 

My preferujemy podróż koleją, ze względu na rowery. Do pociągu możemy bez problemu je załadować i cieszyć się możliwością jazdy przez całe wakacje w Gdyni. Podróżując autem, musimy montować je na specjalnych platformach lub rozkręcać i pakować do bagażnika. W przypadku pociągów — ten problem nas nie dotyczy! 

pociag z warszawy do gdyni
jazda pociagiem nad morze

Dlaczego podróż pociągiem się opłaca?

Poza tym jazda pociągiem jest znacznie bardziej opłacalna niż autem. W czasach szalejących cen paliwa kolej wydaje się być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które rodzi pewne oszczędności. 

Słoneczny składa się z lokomotywy oraz kilku wagonów. Pociąg jest nowoczesny, więc podróżnicy mogą spodziewać się naprawdę dobrych warunków i co najważniejsze — wygodnych foteli. 

Przed pandemią cena biletu w Słonecznym wahała się w przedziale od 45 do 60 złotych. Jak zapowiadają Koleje Mazowieckie, w tym sezonie stawka biletów nieznacznie wzrośnie. Porównując cenę biletu do wydatku na benzynę lub (o zgrozo!) ropę, to i tak zdecydowanie mniej niż za przejazd własnym autem. 

Pociąg Słoneczny — trasa 

Jeśli chodzi o trasę Słonecznego to wg rozkładu, pociąg będzie zatrzymywał się: w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, na Warmii i Mazurach — w Działdowie i Iławie, na Pomorzu w Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszcz, Sopocie, Gdyni Głównej, Wejherowie, Lęborku i Słupsku, aż dojedzie do Ustki. 

Aby dojechać z Warszawy do Ustki, trzeba zarezerwować sobie 5,5 godziny na podróż. To stosunkowo krótko, biorąc pod uwagę podróż samochodem lub… rowerem!,,Słoneczny” osiąga prędkość równą nawet 160 km/h. Dzięki temu podróżujący, którzy wyjadą z Warszawy o 7:00, będą w Gdyni o 10:19 i zostanie im jeszcze mnóstwo czasu, aby iść na plaże i poopalać się do wieczora!