Atrakcje dla aktywnych w Gdyni

Nuży Cię senna atmosfera muzeum? Nie przepadasz za oglądaniem ekspozycji? My także! Dlatego będąc w Trójmieście, zwykle omijamy miejsca, w których antyki znajdują się za szklanymi witrynami, a w powietrzu unosi się kurz. W końcu jesteśmy sportowcami — nie historykami! 

co zwiedzac w gdyni

Miejsca z energią w Gdyni

Jeśli mamy ochotę pozwiedzać, zwykle szukamy takich atrakcji miasta, gdzie możemy aktywnie spędzić czas. Uwielbiamy miejsca naładowane pozytywną energią. W Gdyni znajduje się ich kilka i są nam bardzo bliskie. Przy każdej okazji odwiedzamy je i na nowo poznajemy ich magię.

atrakcje w gdyni

Najlepsze atrakcje dla aktywnych w Gdyni

1

Molo w Orłowie

Mało kto wie, że w latach 40 Molo w Orłowie mierzyło blisko 430 metrów długości! Niestety, zimą 1949 roku sztorm zniszczył ponad połowę drewnianego pomostu i obecnie Molo w Orłowie liczy 180 metrów. Nawet przy tych gabarytach Molo w Orłowie prezentuje się wspaniale, a spacer (czy jazda na rowerze)  tym ,,deptakiem” na morzu to cudowne doświadczenie. Z Molo w Orłowie można obserwować całą linię nabrzeża i rozkoszować się widokiem Zatoki Gdańskiej. 

2

Marina Gdynia 

Przystań jachtowa przy alei Jana Pawła II to wyjątkowe miejsce na mapie Gdyni. Zwykle odbywają się tam liczne imprezy żeglarskie oraz inne zawody sportowe. Odwiedzamy to miejsce cyklicznie w ramach Targów Wiatr i Woda. Przyjeżdżamy na Marinę także na Gdynia Saling Days. Poza czasem rywalizacji sportowych uwielbiamy chodzić na Marinę, gdy Słońce chyli się ku zachodowi. Wtedy zabieramy ze sobą kamerę albo aparat fotograficzny i robimy sobie mnóstwo zdjęć pamiątkowych. 

3

Kamienna Góra 

Wzniesienie w centrum Gdyni, które sięga wysokości 52,4 metrów nad poziomem morza to wspaniały punkt widokowy. Na Kamienną Górę można wjechać kolejką, ale my — sportowcy, nigdy z niej nie korzystaliśmy! Zawsze wjeżdżamy na Kamienną Górę rowerem, albo pieszo. Jak wiemy, wjazd kolejką na Kamienną Górę trwa 2 minuty, a do wagonu może wejść maksymalnie 8 osób. Wjazd jest bezpłatny. Z Kamiennej Góry można podziwiać panoramę miasta — od Mariny aż po Trójmiejski Park Krajobrazowy. 


Marina Gdynia, Molo w Orłowie oraz Kamienna Góra to wspaniałe atrakcje dedykowane dla aktywnych turystów, którzy nie lubią spędzać czasu w zakurzonych muzeach. Nasze ulubione miejsca w Gdyni z roku na rok podobają nam się coraz bardziej. Często podróżujemy też z psami, a zarówno na Marinę, jak i na Molo i Kamienną Górę możemy zabrać je ze sobą. Jeśli też jeździsz na wakacje z psem, koniecznie sprawdź, gdzie możesz iść z nim na psie kąpielisko.